Dni Otwarte

Zapraszamy na spotkanie z geriatrą, Mariuszem Saganowskim „Zaburzenia zdrowia współtowarzyszące zespołom otępiennym”-, spotkanie w ramach Dni Otwarteprojektu deMemoodbędzie się  20 czerwca w godz. 17.00-19.00 w  Centrum Wielokulturowym  ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera). 

 

Na spotkaniu geriatra mówił o chorobach, które często dotycząca osób starszych tj: cukrzyca, nadciśnienie, problemy kardiologiczne, choroby reumatyczne. Wszystkie te choroby leczone u oddzielnych specjalistów powodują, że senior bierze bardzo dużo leków a często te leki wchodzą w interakcje. Bardzo potrzebna i można jest tu rola geriatry, który zwraca uwagę jednocześnie na wszystkie zaburzenia łącznie z zespołami otępiennymi. Pan Mariusz Saganowski mówił również jak ważna jest rola opiekuna, który powinien nadzorować i kontrolować przyjmowanie leków przez osoby z demencją. „Mariusz Saganowski lekarz z wielkim sercem i przystępny dla każdego”, tak oceniono geriatrę po spotkaniu.

Na spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymali drugi numer czasopisma Opiekun, który został Fundacji Wsparcie przekazany przez wydawnictwo Agora. Bardzo dziękujemy. 

[WRGF id=4477]

78 komentarzy

Dodaj komentarz