Dni Otwarte

Zapraszamy na spotkanie z geriatrą, Mariuszem Saganowskim „Zaburzenia zdrowia współtowarzyszące zespołom otępiennym”-, spotkanie w ramach Dni Otwarteprojektu deMemoodbędzie się  20 czerwca w godz. 17.00-19.00 w  Centrum Wielokulturowym  ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera). 

 

Na spotkaniu geriatra mówił o chorobach, które często dotycząca osób starszych tj: cukrzyca, nadciśnienie, problemy kardiologiczne, choroby reumatyczne. Wszystkie te choroby leczone u oddzielnych specjalistów powodują, że senior bierze bardzo dużo leków a często te leki wchodzą w interakcje. Bardzo potrzebna i można jest tu rola geriatry, który zwraca uwagę jednocześnie na wszystkie zaburzenia łącznie z zespołami otępiennymi. Pan Mariusz Saganowski mówił również jak ważna jest rola opiekuna, który powinien nadzorować i kontrolować przyjmowanie leków przez osoby z demencją. „Mariusz Saganowski lekarz z wielkim sercem i przystępny dla każdego”, tak oceniono geriatrę po spotkaniu.

Na spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymali drugi numer czasopisma Opiekun, który został Fundacji Wsparcie przekazany przez wydawnictwo Agora. Bardzo dziękujemy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy jesteś robotem? *