Do życia z Ochotą

Projekt „Do życia z Ochotą” jest ofertą wsparcia osób starszych zamieszkujących na terenie dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

Głównym celem projektu jest poprawa funkcjonowania psychospołecznego seniorów pozostających w izolacji domowej spowodowanej epidemią.

 

W ramach projektu zrealizowane zostaną następujące działania:

  • Klub w domu Seniora – zajęcia terapeutyczne i aktywizujące realizowane przez seniora w domu przy indywidualnym wsparciu terapeuty zajęciowego. Działanie polega na zaangażowaniu seniorów w aktywności terapeutyczne i artystyczne typowe dla Klubów Seniora. Działanie zaplanowane na okres 9 tygodni. Przygotowanych zostanie 9 zajęć i „Pakietów kreatywnych” (z instrukcja wykonania) do samodzielnego wykonania w domu , przygotowanych przez terapeutę zajęciowego. Pakiety te zostaną dostarczone seniorom przez terapeutę zajęciowego. Podczas przekazywania pakietu terapeuta każdorazowo wprowadzi uczestnika w zadanie na zbliżający się tydzień. Najlepsze 3 prace zostaną nagrodzone.

W ramach działania zostanie również zorganizowana wystawa prac.

Do działań w Klubie w domu Seniora zapraszamy mieszkańców Ochoty powyżej 60 roku życia (ilość miejsc ograniczona)

Zgłoszenia przyjmujemy od 15 kwietna 2021 r:

e-mail: fundacjawsparcie@os.pl

tel: 501 823 644

 

  • Rodzinnie z Ochotą – spotkania edukacyjne dla rodzin i nieformalnych opiekunów seniorów. O miejscach i datach spotkań będziemy informować na bieżąco.

[WRGF id=6049]

78 komentarzy

Dodaj komentarz