Rozmowy o problemach z jedzeniem i odżywianiem w demencji

Serdecznie zapraszamy na webinarium: „Rozmowy o problemach z jedzeniem i odżywianiem w demencji” z wyjątkowymi prowadzącymi!  Spotkanie odbędzie się 27.11.2020 w godz. 17.00 – 19.00 na platformie zoom.us. Zapisy: fundacjawsparcie@os.pl

  • Sposób odżywiania, to jak odżywiamy nasz mózg, mocno wpływa na nasze zdolności intelektualne i funkcjonowanie poznawcze. Mózg jest jednym z najbardziej wrażliwych organów na odżywianie! W czasie epidemii ważnym aspektem odżywiania jest jego wpływ na budowanie odporności. O tym jak odżywiać organizm chorego na demencję, w oparciu o najnowsze badania naukowe opowie Pan Mikołaj Choroszyński – dietetyk i psychodietetyk, wykładowca, autor pierwszej na polskim rynku książki o diecie przeciwdziałającej chorobom neurodegeneracyjnym takim jak choroba Alzheimera, o nazwie „Dieta MIND. Sposób na długie życie”.

  • No tak, tylko jak zadbać o właściwe odżywianie, kiedy pojawiają się problemy z jedzeniem chorego? Kiedy chory odmawia jedzenia, je zbyt dużo lub za mało, bawi się jedzeniem, pluje, nie chce pić lub odmawia jedzenia warzyw czy owoców? O tym jak rozwiązywać problemy z jedzeniem opowie Pani Marlena Meyer – gerontopedagog, pierwszy polski certyfikowany trener w amerykańskim programie edukacyjnym o demencji „Pozytywne podejście do opieki” (ang. PositiveApproach to Care (PAC), autorstwa TeepySnow. Nową wiedzę i najnowsze trendy w edukacji o opiece w chorobach neurodegeneracyjnych czerpie z najlepszych źródeł z kontynentu amerykańskiego, Australii i Wielkiej Brytanii.

  • Webinarium realizowane w ramach projektu „ Przywrócić do świata – wsparcie rodzin żyjących z demencją” skierowane jest do mieszkańców Warszawy, bliskich i opiekunów osób starszych a także wolontariuszy i osób zainteresowanych wpieraniem osób starszych. Spotkanie odbędzie się na platformie zoom. Osoby zainteresowane otrzymają link do spotkania po zgłoszeniu na adres: fundacjawsparcie@os.pl

  • Spotkanie dofinansowane jest ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

78 komentarzy

Dodaj komentarz