Fundacja Wsparcie w czasie pandemii

(„Dziwny jest ten świat” śpiewał Czesław Niemen, tak- dziwny, zaskakujący ale mimo wszystko piękny. Za oknem widzimy przyrodę budzącą się do życia pełną odcieni zielonych barw dając nam nadzieję na lepsze jutro. „Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko…” mówił Jan Paweł II i ja wierzę w to mocno i Wam wszystkim tego życzę. To taka moja mała dygresja – Agata A)


Od połowy marca wstrzymaliśmy się z większością działań w naszej Fundacji. Nie tylko my ale cały świat „zamknął się ” w czterech ścianach swojego domu, ukrywając się przed paskudnym stworem, który się zwie SARS-CoV-2 i wywołuje chorobę COVID -19. Pierwszy miesiąc był dla nas trochę oczekiwaniem na zmianę i powrót do rzeczywistości, w głębi duszy mieliśmy nadzieję, że zaraz wszystko wróci do normy. Jednak tak się nie dzieje dlatego zdecydowanie musimy przystosować się do obecnej sytuacji i nauczyć się w niej żyć. Większość uczestników naszych spotkań i projektów to seniorzy i to oni są najbardziej narażeni na skutki zakażenia koronawirusem.  W trosce o ich zdrowie fizyczne i psychiczne wznawiamy nasze działania modelując je do obecnych możliwości. Zakładając Fundację naszym priorytetem było wsparcie i pomoc osobom zamkniętym w czterech ścianach swojego domu. Prowadziliśmy różnego typu działania aktywizujące i wspierające, które miały wpływ na „wyjście” seniorów z domu, tych zdrowych i tych chorych. Dziś znów Senior utknął w domu i my wznawiamy z większą siłą wsparcie osób starszych, chorych w ich miejscu zamieszkania. O wszystkich działaniach na bieżąco będziemy informowali. Nasz pionierski projekt „Przywrócić do świata..” w dniu dzisiejszym dotyczy nie tylko osób z zespołami otepiennymi i ich opiekunów ale wszystkich nas. Z nadzieją i wiarą, z pogodą ducha i uśmiechem  Zarząd Fundacji Wsparcie.

Nasze obecne działania:

  • Utrzymujemy stały kontakt z uczestnikami naszych spotkań w Międzypokoleniowym Klubie Fundacji Wsparcie, rozmawiamy o problemach i w razie potrzeby rozwiązujemy je.

  • Uruchomiliśmy Punkt Informacyjno-Konsultacyjny dla opiekunów  osób z demencją. Od wtorku do soboty w godzinach 10.00-14.00 udzielamy wsparcia i porad☎️793 413 489. We wtorek i sobotę pod telefonem dyżuruje psycholog, w pozostałe dni koordynatorki projektu „Asystent rodzin żyjących z demencja”.

  • Rozpoczęliśmy działania związane z projektem ” Przywrócić do świata-asystent rodzin żyjących z demencją” na terenie dzielnicy Praga Południe (szczegóły wkrótce).

  • W czasie świat wielkanocnych dołączyliśmy do akcji zachęcającej do pozostania w domu.

  • Już w najbliższym tygodniu rozpoczniemy działania związane z aktywizacją seniorów w domu (szczegóły wkrótce).

  • Piszemy na fb o rzeczach ważnych nie tylko w okresie pandemii: 

poniedziałki –  wpisy na temat odporności,

środy – porady nie od parady, porady dla seniorów od kosmetyczki p. Ewy Pocheć.

76 komentarzy

Dodaj komentarz