Spotkanie z Kawonem

20 lipca ponownie gościliśmy firmę Kawon. O godz. 11.30 odwiedziliśmy seniorów Centrum Pomocy Społecznej Warszawa Śródmieście z pogadanką „Żurawina jako naturalny antyoksydant”. Spotkanie w ramach festiwalu „Lato Seniora” .

Czy wiecie, że najstarsze doniesienia naukowe o wykorzystywaniu leczniczego działania soku z żurawiny sięgają 1683 roku. Indianie z Nowej Anglii stosowali żurawinę nie tylko w celach leczniczych, ale także w codziennej diecie, handlu i regulowaniu rachunków z odkrywcami z Europy . Stosowali oni żurawinę do przygotowania kataplazmów do leczenia ran i zakażenia krwi, liści natomiast używano w celu leczenia zaburzeń układu moczowego, przeciw biegunce oraz w leczeniu cukrzycy. Więcej o żurawinie możecie przeczytać w artykule.  Trzeba jednak pamiętać, że musimy spożywać żurawinę z dobrych źródeł, nie słodzoną i nie kandyzowaną.

Druga część spotkania z firmą Kawon pod hasłem „Ziołowa apteczka Kawonu” miała miejsce o godz. 13.30 w naszym klubie ul. Kościuszkowców 80. Pani Bernadeta opowiedziała nam o sposobie pozyskiwania i przetwarzania ziół w firmie ale także wymieniła właściwości najbardziej spotykanych i używanych ziół leczniczych. Taka np. herbatka z morwy z cynamonem pita codzienne sprzyja zmniejszeniu łaknienia na słodycze a lipa działa napotnie i p/gorączkowo w przeziębieniu.

80 komentarzy

Dodaj komentarz