Jarmark kreatywności w Ogrodzie Saskim

Jarmark kreatywności w Ogrodzie Saskim

W dniu 2 października 2016 r. Fundacja Wsparcie wzięła udział w Jarmarku Kreatywności organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Jarmark był jednocześnie zakończeniem Warszawskiego Tygodnia Seniora (26.09 – 02.10.2016 r.). Miejscem wydarzenia był jak zwykle Ogród Saski.

Fundacja Wsparcie przedstawiła ofertę pomocy dla osoby niesamodzielnej pod hasłem” Nie jesteś sam”. Można było porozmawiać z pielęgniarką, pracownikiem socjalnym oraz psychologiem. Zapoznać się z dużą ofertą udogodnień jak np. łóżka rehabilitacyjne, przenośne toalety, nakładki na wannę, wózki, kule i chodziki. Można było również porozmawiać  na temat środków higienicznych używanych przez osoby niesamodzielne. Na stoisku fundacji mierzyliśmy ciśnienie oraz badaliśmy poziomu cukru we krwi. Nasze stoisko, patrząc na ilość zużytych pasków i igieł do nakłuć, odwiedziło co najmniej 300 osób.

Dopisała również pogoda, było ciepło i słonecznie. Na twarzach osób obecnych na jarmarku widniał uśmiech. Wszyscy obecni byli mocno zainteresowani wydarzeniem. W czasie pięciu godzin wydarzenia jarmark odwiedziło ok. 3 i pół tysiąca osób.

Wspomagały nas wolontariuszki: Monika – pracownik socjalny, Olga – psycholog, oraz Ania i Amelia – młodsze pokolenie.

Naszym partnerem w organizacji wydarzenia był http://www.medycznykurier.pl/  reprezentowany  na jarmarku przez p. Dominika.

Na stanowisku fundacji można było zapoznać się również z ofertą i pobrać ulotki naszych innych partnerów tj: Itamed – Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne  http://itamed.pl/Beck-Orto Sprzedaż Sprzętu Rehabilitacyjnego Hurtownia Łóżek Rehabilitacyjnych http://www.beck-orto.pl/index.html

slajd2 slajd3

slajd1

 

83 komentarze

Dodaj komentarz