Warszawskie Dni Seniora 2018

Dobry Sen Seniora to pogadanka, która odbędzie się 25 września o godz. 15.00 w Międzypokoleniowym Klubie Fundacji Wsparcie ul. Kościuszkowców 80. Spotkanie organizowane w ramach WDS. Warszawskie Dni Seniora organizowane są co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Więcej informacji na temat WDS znajdziecie tu.

Kiedy śpimy nasz mózg się regeneruje, komórki się odbudowują a ciało wytwarza hormony dlatego tak ważny jest sen w naszym życiu.

Według Narodowej Fundacji Snu, każdy z nas potrzebuje innej liczby godzin nocnego odpoczynku. Przyjmuje się, że dorośli w wieku od 18 do 64 lat muszą spać na ogół od 7 do 9 godzin, a osoby po 65. roku życia nie powinny poświęcać na tę czynność więcej niż 8 godzin. Noworodki i niemowlaki mogą potrzebować od 12 do nawet 17 godzin, a dzieci w wieku szkolnym 9-11 godzin.

BRAK SNU pociąga za sobą groźne konsekwencje: słaby układ odpornościowy, rozdrażnienie, problemy z koncentracją, utrata pamięci, bóle głowy, symptomy ADHD, cukrzyca typu 2, bóle mięśniowe, większe prawdopodobieństwo zawału serca.

Na naszym spotkaniu rozmawialiśmy o tym co zrobić aby nasz sen był prawidłowy. Na koniec spotkania wspólnie przygotowaliśmy nasenną mieszankę ziołowa zalecaną przez naszą zielarkę Hannę Siemieńczuk. 

[WRGF id=4618]

Dodaj komentarz