Warszawskie Dni Seniora 2018

Dobry Sen Seniora to pogadanka, która odbędzie się 25 września o godz. 15.00 w Międzypokoleniowym Klubie Fundacji Wsparcie ul. Kościuszkowców 80. Spotkanie organizowane w ramach WDS. Warszawskie Dni Seniora organizowane są co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Więcej informacji na temat WDS znajdziecie tu.

Kiedy śpimy nasz mózg się regeneruje, komórki się odbudowują a ciało wytwarza hormony dlatego tak ważny jest sen w naszym życiu.

Według Narodowej Fundacji Snu, każdy z nas potrzebuje innej liczby godzin nocnego odpoczynku. Przyjmuje się, że dorośli w wieku od 18 do 64 lat muszą spać na ogół od 7 do 9 godzin, a osoby po 65. roku życia nie powinny poświęcać na tę czynność więcej niż 8 godzin. Noworodki i niemowlaki mogą potrzebować od 12 do nawet 17 godzin, a dzieci w wieku szkolnym 9-11 godzin.

BRAK SNU pociąga za sobą groźne konsekwencje: słaby układ odpornościowy, rozdrażnienie, problemy z koncentracją, utrata pamięci, bóle głowy, symptomy ADHD, cukrzyca typu 2, bóle mięśniowe, większe prawdopodobieństwo zawału serca.

Na naszym spotkaniu rozmawialiśmy o tym co zrobić aby nasz sen był prawidłowy. Na koniec spotkania wspólnie przygotowaliśmy nasenną mieszankę ziołowa zalecaną przez naszą zielarkę Hannę Siemieńczuk. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy jesteś robotem? *