Dni Otwarte

„Rozumienie choroby Alzheimera i innych zespołów otępiennych – metodą Teepy Snow

Pierwsze spotkanie w ramach Dni Otwartych  projektu „deMemo” odbyło się 2 czerwca 2017 r. w Warszawskim Warsztacie Pl.Konstytucji 4. Spotkanie poprowadziła Marlena Meyer – gerontopedagog, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Gdańskiego, dyplomowany nauczyciel Montessori. Pierwszy w Polsce trener w innowacyjnym amerykańskim programie edukacji o demencji „Positive Approach to Care.

Positive Approach to Care (PAC), czyli Pozytywne Podejście do Opieki to program edukacji o demencji i o opiece w demencji. Powstał z myślą o tym, by edukować wszystkich zaangażowanych w opiekę nad osobami, które się z nią zmagają.
Misją Teepy Snow, autorki tego programu jest pomaganie rodzinom i profesjonalnym opiekunom oraz wszystkim zawodowo związanym z osobami z demencją, lepiej zrozumieć co znaczy żyć z demencją i wyzwaniami, które się z tym wiążą. Filozofia programu jest odzwierciedleniem wykształcenia Teepy, jej doświadczeń zawodowych, badań klinicznych oraz doświadczeń opiekuna.

„Bez wiedzy o demencji nie ma partnerstwa w opiece, a dopóki nie ma leku…jest opieka!” 

Dodaj komentarz