Marysin niezwykły tajemniczy

Co ciekawego jest na Marysinie, jakie ukrywa tajemnice?   mogliśmy się dowiedzieć nie tylko od przewodniczki warszawskiej Katarzyny Bielińskiej ale także od przybyłych osób. Dwaj panowie bardzo mocno zainteresowani historią Marysina, przekazali nam cenne informacje. 

Pan Adam zbiera stare zdjęcia i zapisuje historię tego miejsca. Opowiedział nam nieznane fakty dotyczące cmentarza ofiar wojny przy ul. Kościuszkowców.

Pani Kasia przekazała nam informacje na temat Korczaka, który objął stanowisko dyrektora Domu Sierot w 1912 roku. Od tamtej pory nie miał już innego domu, jak ten przy Krochmalnej 92. Wraz ze Stefanią Wilczyńską prowadził ośrodek pomagający wychowywać osierocone żydowskie dzieci. Dom Sierot był dziełem i celem życia Doktora. Marzył on jednak o poszerzeniu działalności i umożliwieniu podopiecznym aktywnego wypoczynku latem. I właśnie dzięki uprzejmości pewnego dobroczyńcy, udało się spełnić ten cel. Kolonie organizowano na terenie Marysina Wawerskiego o czym można poczytać www.kulturalnywawer.pl

Dodaj komentarz