Nowoczesne formy komunikacji

W dniu 30.08.2016 r. w godz. 14.00-16.00 ul. Ratuszowa 11 lok.8 odbyły się warsztaty z Nowoczesnych form komunikacji. Celem spotkania było przede wszystkim zachęcenie rożnych pokoleń do wzajemnego korzystania ze swojej wiedzy. Zajęcia  miały charakter informacyjny ale również, a może przede wszystkim pozwoliły nawiązać porozumienie międzypokoleniowe. Przebiegały one w bardzo pozytywnej atmosferze, przy ogromnym zaangażowaniu wszystkich uczestników.

Młodzież i dzieci obecne na zajęciach wyraziły chęć udziału w kolejnych wydarzeniach o charakterze międzypokoleniowym. Seniorzy czuli niedosyt i kilka uczestniczek postanowiło kontynuować zdobywanie wiedzy na temat nowoczesnych mediów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i chęci zdobywania umiejętności medialnych, fundacja podjęła działania partnerskie z organizatorami zajęć komputerowych dla seniorów.

Bezpłatne kursy komputerowe są organizowane dla osób 60+ przez Fundację Zaczyn oraz miasto i fundacje AVE

na strone


Zapraszamy dnia 30 sierpnia w godz.14.00-16.00 na ul. Ratuszową 11  lok. 8 na warsztaty prowadzone przez p. Monikę Szczepańską uczestniczkę szkolenia „Komunikacji Medialnej”. Będziemy wspólnie z zebraną międzypokoleniową grupą prowadzić rozważania na temat dobrej komunikacji.

„Człowiek jest zdecydowanie najdoskonalszą istotą stąpającą po ziemi, o czym świadczy fakt, że po niedługim czasie zdążył ją sobie podporządkować. Istota ta potrafi myśleć, odczuwać, mieć swoje własne zdanie, być szczęśliwym, cierpieć, śmiać się i płakać. Jednakże, bez drugiego człowieka powoli stałby się roślinką niezdolną do odczuwania jakichkolwiek emocji. Oczywistym jest, że do życia każdemu z nas potrzebny jest drugi człowiek. Łatwo można więc zauważyć, że KOMUNIKACJA-tak werbalna jak i niewerbalna (choćby uśmiech czy grymas na twarzy) towarzyszy nam wszędzie i ułatwia nam życie z drugim, wszak bardzo ważnym dla nas człowiekiem…

Telekomunikacja:3500 lat p.n.e. człowiek pierwotny wynalazł koło, dzięki któremu mógł budować pojazdy, którymi łatwiej było podróżować-i to była pierwsza forma komunikacji. W 748r. n.e. powstała w Chinach pierwsza drukowana gazeta, będąca krokiem milowym w postępie nauki. W 1876r. Alexander Graham Bell wynalazł telefon, który umożliwił komunikację z innymi bez wychodzenia z domu. W latach 50. XX wieku pojawiły się pierwsze komputery, potem internet, dzięki któremu komunikacja z innymi, nawet odległymi miejscami na ziemi nie stanowi już problemu, a wysyłanie maili do przyjaciół na drugim końcu świata błyskawiczne. A od pisania listów się zaczęło..”

wykorzystano materiał http://www.komunikacja.biegun.eu/index.phpFormy komunikacji 3

Dodaj komentarz