Opowieści naszych Dziadków

Opowieści naszych dziadków. Osoby starsze lubią wracać do przeszłości, do miejsc, ludzi, sytuacji, które przypominają im młodość. Bardzo często pamiętają to co było kiedyś a nie pamiętają tego co było wczoraj. Mają bardzo dużo wiadomości z historii, ale też opowiadają ciekawe historie ze swojego życia. Często młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy jak było 40, 50 lat temu. W naszym projekcie chcemy odkrywać i zapisywać opowieści naszych dziadków. Młodzi wolontariusze będą nawiązywać kontakty z seniorami i zapisywać ich opowiadania, które będziemy publikować na naszych stronach.

Spotkania międzypokoleniowe dają seniorom szansę na przekazanie swojej wiedzy, a młodym odnieść się do tego co słyszą i tworzyć porównania do znanej im współczesności. Senior poczuje się potrzebny i aktywny co wpłynie pozytywnie na jego samopoczucie, a młody choć trochę zrozumie specyfikę wieku podeszłego.

Do realizacji tego projektu poszukujemy wolontariuszy, lubiących słuchać i pisać .

Opowiadający seniorzy to nasi podopieczni, którzy w dużej mierze cierpią na samotność i bardzo chętnie podzielą się swoją wiedzą.

 

Dodaj komentarz